Βόλφσμπουργκ-Βέρντερ Βρ. 5-3, "έβρεξε" γκολ στην Γερμανία

Βόλφσμπουργκ-Βέρντερ Βρ. 5-3, "έβρεξε" γκολ στην ΓερμανίαgripapΠαρ, 11/27/2020 - 23:27

Η αυλαία της ένατης αγωνιστικής στην Μπουντεσλίγκα άνοιξε με εντυπωσιακό παιχνίδι, με την Βόλφσμπουργκ να νικά την Βέρντερ Βρέμης με το "χορταστικό" 5-3.

Το πρώτο ημίχρονο είχε καταπληκτικό ρυθμό, ανατροπές και 5 γκολ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13ο λεπτό με τον Μπιτενκούρ, αλλά η απάντηση ήταν άμεση και διπλή. Στο 22'

ο Μπακού και στο 25' ο Μπρουκς έφεραν το ματς μέσα σε 3 λεπτά στο 2-1.

Στο 36' ο Μέχβαλντ ισοφάρισε 2-2, αλλά με τη σέντρα οι γηπεδούχοι πήραν ξανά το προβάδισμα με το γκολ του Βέγκχορστ.

Στο δεύτερο ημίχρονο λογικό ήταν να πέσει ο ρυθμός, αλλά και πάλι είχαμε συγκινήσεις. Το αυτογκόλ του Μπρουκς στο 47' έφερε ξανά τις δύο ομάδες στα ίσα. Ο Βέγκχορστ έβαλε το 2ο προσωπικό του γκολ και 6ο στο πρωτάθλημα στο 76,' γράφοντας το 4-3. Στο 80' αποβλήθηκε ο Μέχβαλντ και τελείωσαν και οι ελπίδες της Βέρντερ.

Οι "Λύκοι" πάντως δάγκωσαν ξανά στις καθυστερήσεις με τον Μπιάλεκ, για το τελικό 5-3.

Με αυτή τη νίκη η Βόλφσμπουργκ έπιασε στην 4η θέση την Λειψία.

ΓΕΡΜΑΝΙΑ - Bundesliga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Wolfsburg - Ποδόσφαιρο Werder Bremen - Ποδόσφαιρο Off Off gripap Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ VFL Wolfsburg ΓΕΡΜΑΝΙΑ Η αυλαία της ένατης αγωνιστικής στην Μπουντεσλίγκα άνοιξε με εντυπωσιακό παιχνίδι, με την Βόλφσμπουργκ να νικά την Βέρντερ Βρέμης με το "χορταστικό" 5-3. Article publish on Παρ, 11/27/2020 - 23:27 Article hide updated date Off Article is longform Off