Βίρτους Μπολόνια-Βαρέζε 85-76: Εύκολη νίκη (hls)

Βίρτους Μπολόνια-Βαρέζε 85-76: Εύκολη νίκη (hls)npiliosΣάβ, 02/27/2021 - 22:54

Νίκησε πολύ πιο εύκολα από ότι μαρτυρά το τελικό 85-76 με υπηρεσιακό κόουτς τον ασίσταντ του Τζόρτζεβιτς Κοράτη Μπιέντοφ και τον Αμερικάνο Τζος Ανταμς σε μεγάλη βραδιά.

Η ουραγός Βαρέζε έλεγξε το ματς μόνο στην πρώτη περίοδο αλλά όταν στη συνέχεια οι γηπεδούχοι έσφιξαν την άμυνα τους και ο Ανταμς πήρε μπροστά στην επίθεση σκόραραν μόλις 8 πόντους στη δεύτερη περίοδο.

Η Μπολόνια δίνοντας επιθετικό ρεσιτάλ στην τρίτη περίοδο όπου αστόχησε σε μόλις ένα σουτ και

σκόραρε 29 πόντους έκανε το 39-29 του ημιχρόνου 61-41 στο 37' και μετά....ξεκουράστηκε.

ΒΙΡΤΟΥΣ ΜΠΟΛΟΝΙΑ: Τεσιτόρι 2, Μπελινέλι 13, Αλιμπέγκοβιτς 11, Μάρκοβιτς 3, Ρίτσι 3, Ανταμς 21, Χάντερ 4, Γουίμς 14, Τεόντοσιτς 4, Γκαμπλ 9, Αμπάς 1.

ΒΑΡΕΖΕ: Μπίνι 7, Μορς 3, Σκόλα 12, Ντε Νικολάο 2, Ρουτσίερ, Στραούτινς 9, Ντε Βίκο 3, Φερέρο 7, Ντάγκλας 19, Βιρτζίνιο, Εγκμπούνου 13.

ΙΤΑΛΙΑ - Ιταλία - ΜΠΑΣΚΕΤ Virtus Bologna - Μπάσκετ Off Off Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ Virtus Bologna ΙΤΑΛΙΑ Βίρτους Μπολόνια-Βαρέζε: 85-76 Submitted by npilios on Σάβ, 02/27/2021 - 22:54 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_VIRTUS_BOLOGNA-VAREZE_27-2-2… ΙΤΑΛΙΑ - Ιταλία - ΜΠΑΣΚΕΤ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Βίρτους Μπολόνια-Βαρέζε. ΜΠΑΣΚΕΤ Virtus Bologna Virtus Bologna - Μπάσκετ On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Παρά την ξαφνική απουσία του Σάσα Τζόρτζεβιτς που λίγη ώρα πριν το ματς βρέθηκε θετικός σε τεστ κορωνοϊού η Βίρτους Μπολόνια δεν είχε ιδιαίτερα προβλήματα απέναντι στην ουραγό Βαρέζε. Article publish on Σάβ, 02/27/2021 - 22:54 Article hide updated date On Article is longform Off