Βιλερμπάν - Χίμκι 90-84: Γαλλική ανατροπή από το -14 (hls)

Βιλερμπάν - Χίμκι 90-84: Γαλλική ανατροπή από το -14 (hls)ckaouΠαρ, 12/18/2020 - 23:56

Η Βιλερμπάν επέστρεψε από το -14 και έκανε το 2/2 αυτή την εβδομάδα, υποχρεώνοντας την Χίμκι σε 6η σερί ήττα.

Η Χίμκι έκανε παρέλαση στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε 40-25 με τον Μπούκερ να κάνει ό,τι θέλει και τον Σβέντ να συνδυάζει σκορ και δημιουργία, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται στο 43-51.

Το δεύτερο μέρος ήταν τελείως διαφορετική υπόθεση. Η Βιλερμπάν σκλήρυνε στην άμυνα, η Χίμκι δεν είχε απαντήσεις και το

παιχνίδι δεν άργησε να γυρίσει. Στην τέταρτη περίοδο οι Γάλλοι στόχευσαν πάνω στον φορτωμένο με τέσσερα φάουλ Σβεντ και όταν ο Κόουλ κέρδισε την αποβολή του, η πλάστιγγα έγειρε οριστικά, με δύο επιθετικά ριμπάουντ στο φινάλε να αποδεικνύονται επίσης καθοριστικά.

Για τους γηπεδούχους ο Γιαμπουσέλι είχε 20 πόντους, ο Κόουλ 19, ο Φαλ 16 και ο Λάιτι 14. Για την Χίμκι ο Σβεντ έκανε το 5ο του νταμπλ - νταμπλ με 14 πόντους και 10 ασίστ και ο Μπούκερ είχε 26 πόντους με 9/11 σουτ.

ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague - ΜΠΑΣΚΕΤ ASVEL Villeurbanne - Μπάσκετ Khimki - Μπάσκετ Off Off ckaou Off Off ΜΠΑΣΚΕΤ ASVEL Villeurbanne ΔΙΕΘΝΕΙΣ Βιλερμπάν - Χίμκι: 90-84 Submitted by npilios on Σάβ, 12/19/2020 - 00:29 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_VILLEURBANNE_KHIMKI_181220.m… ΔΙΕΘΝΕΙΣ - Euroleague Highlights - ΜΠΑΣΚΕΤ Off Off Off ΔΙΕΘΝΕΙΣ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Βιλερμπάν - Χίμκι, για τη 15η αγωνιστική της Euroleague. ΜΠΑΣΚΕΤ ASVEL Villeurbanne ASVEL Villeurbanne - Μπάσκετ Khimki - Μπάσκετ On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Βιλερμπάν επέστρεψε από το -14 και έκανε το 2/2 αυτή την εβδομάδα, υποχρεώνοντας την Χίμκι σε 6η σερί ήττα.

Article publish on Παρ, 12/18/2020 - 23:56 Article hide updated date Off Article is longform Off