Βέστερλο-Κλαμπ Μπριζ 0-1: Αγχώθηκε στο τέλος, αλλά πήρε το πρώτο της τρίποντο (highlights)

Από το ξεκίνημα οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία της αναμέτρησης και με πρωταγωνιστή τον Βανάκεν έχαναν τη μια ευκαιρία μετά την άλλη, με τον τερματοφύλακα της Βέστερλο, Μπολάτ να είναι σε εξαιρετική μέρα. Ο Τούρκος σταμάτησε τους Βανάκεν, Νούσα και Τιάγκο, αλλά δεν τα κατάφερε στο 36′ απέναντι στον Βραζιλιάνο φορ, ο οποίος πλάσαρε για το 0-1.

4 λεπτά αργότερα ο Σκοβ-Όλσεν σε ανεπανάληπτο τετ α τετ σημάδεψε το δοκάρι και το ημίχρονο τελείωσε με την Μπριζ να προηγείται. Ο Μπολάτ έκανε την απόκρουση του αγώνα σε πλασέ του Τιάγκο μέσα από τη μικρή περιοχή στο 51′ και όσο έμενε το 0-1 η αγωνία μεγάλωνε.

Βανάκεν και Βέτλεσεν σ’ ένα δίλεπτο δεν κατάφεραν να βρουν το 0-2 κι εκεί που χρειάστηκε ο Μινιολέ φώναξε παρών στο φάουλ του Βέσεν στο 78′ και τη βολίδα του Μεμπούντ στο 81′.

Ο κορυφαίος της αναμέτρησης Νούσα, είχε δοκάρι για την Μπριζ στις καθυστερήσεις.