Βενέτσια – Πίζα 2-1: Ανατροπή με χρυσή αλλαγή τον Γιόνσεν (highlights)

Στην 3η θέση της κατάταξης ανέβηκε η Βενέτσια που επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας την Πίζα που υπέστη δεύτερη διαδοχική ήττα και έμεινε χαμηλά στην βαθμολογία.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο δανεικός από την Γιουβέντους νεαρός Μπαρμπιέρι κέρδισε πέναλτι από το μαρκάρισα του Μπρούνο και ο Βαλότι έδωσε το προβάδισμα στη Πίζα (0-1, 6ο λεπτό). Η Βενέτσια ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε να ισοφαρίσει με το ωραίο σουτ του Νίκολας Πιερίνι (1-1, 31ο λεπτό) για το σκορ του πρώτου μέρους.

Φτωχό σε φάσεις το δεύτερο ημίχρονο, οι αλλαγές του προπονητή της Βενέτσια έκαναν την διαφορά και οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή με τους Ντεμπελέ, Λέλα και Τάνερ να συνεργάζονται ώστε να φτάσει σε θέση βολής ο Γιονσεν που είχε περάσει νωρίτερα στο ματς και να χαρίσει την νίκη (2-1, 74ο λεπτό).