Άιντραχτ Φρ. – Ντόρτμουντ 3-3: Όλοι κράτησαν τα ρεκόρ τους

Ο Μαρμούς της Άιντραχτ Φρανκφούρτης σκόραρε για πρώτη φορά στην καριέρα του δύο γκολ (8′, 24′) και είχε ακόμη ένα δοκάρι (45+2) και ένα πέναλτι που δεν του δόθηκε (36′).

Η Ντόρτμουντ είχε μεγάλα προβλήματα αμυντικά και έχασε και τον βασικό τερματοφύλακα Κόμπελ λόγω τραυματισμού στο 26ο λεπτό κι όμως στο ημίχρονο έχανε μόνο 2-1.

Μείωσε με τον Ζάμπιτσερ στο 45+1 με το πρώτο του γκολ στην Μπούντεσλιγκα με την φανέλα της Ντόρτμουντ στο 2-1 του ημιχρόνου.

Η

μάχη συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος. Ο Μουκόκο ισοφάρισε (54′) και ο Τσαϊμπί έβαλε ξανά μπροστά την Άιντραχτ (68′) αλλά ο Μπραντ είχε την τελευταία λέξη ισοφαρίζοντας στο τελικό 3-3 στο 82ο λεπτό.

Άιντραχτ Φρ.: Τραπ – Τούτα, Κοχ, Πάτσο – Μπούτα (61′ Εμπιμπέ), Σκίρι, Λάρσον, Μαξ (86′ Νκουνκού) – Κνάουφ (73′ Γκέτσε), Τσαϊμπί (86′ Χάουγκε), Μαρμούς

Ντόρτμουντ: Κόμπελ (26′ Μάγερ) – Βολφ, Χούμελς (70′ Ζούλε), Σλότερμπεκ, Μπένσεμπαϊνί – Έζτσαν, Ζάμπιτσερ – Μάλεν (46′ Αντεγέμι), Ρόις (65′ Μπραντ), Ρέινα (46′ Μουκόκο) – Φούλκρουγκ