Βέλγιο-Ελβετία 2-1, ανατροπή με Μπατσουαγί

Βέλγιο-Ελβετία 2-1, ανατροπή με ΜπατσουαγίgripapΤετ, 11/11/2020 - 23:35

Με 2 γκολ του Μπατσουαγί, το Βέλγιο ανέτρεψε το 0-1 της Ελβετίας στο ημίχρονο και έφτασε στη φιλική νίκη εντός έδρας.

Οι πολλές αλλαγές των δύο ομάδων σε σχέση με αυτά που βλέπουμε στο Nations League, δεν επέτρεψαν στους ποδοσφαιριστές να βρουν ρυθμό. Βέλγιο και Ελβετία έκαναν από μία τελική στο πρώτο μέρος και οι φιλοξενούμενοι βρήκαν γκολ

με τον Μεχμέντι στο 12'.

Ο Τίλεμανς 4 λεπτά μετά την είσοδό του στο παιχνίδι, έφτιαξε το 1-1 για τον Μπατσουαγί. Ο Βέλγος φορ βρήκε και δεύτερο γκολ στο 70' φέρνοντας "τούμπα" το ματς.

ΒΕΛΓΙΟ: Μινιολέ, Μπορνάου(90+1 Ντεναγιέρ), Βερτόγκεν(58' Ντελκρουά), Ντεντονκέρ(46' Τίλεμανς), Βανάκεν, Λουκεμπάκιο(84' Καγιεμπέ), Αζάρ Τ(90+1 Ντε Κέτελερ)., Μέκελε, Πρατ, Τσαντλί(58' Φοκέ), Μπατσουαγί

ΕΛΒΕΤΙΑ: Εμβογκό, Μπενίτο(75' Ομεράγκιτς), Σεμέρτ, Εμπολό(46' Βίντμερ), Τσάκα(46' Πέτκοβιτς), Ζούμπερ(46' Βάργκας), Σόου, Μεχμεντί(46' Στέφεν), Γκαβράνοβιτς(63' Σεφέροβιτς), Φερνάντες, Σχαρ

Belgium - Ποδόσφαιρο Switzerland - Ποδόσφαιρο Off Off gripap Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ποδόσφαιρο Belgium Με 2 γκολ του Μπατσουαγί, το Βέλγιο ανέτρεψε το 0-1 της Ελβετίας στο ημίχρονο και έφτασε στη φιλική νίκη εντός έδρας. Article publish on Τετ, 11/11/2020 - 23:35 Article hide updated date Off Article is longform Off