Βαλένθια-Μπέτις 3-0: Άνετη νίκη με κορυφαίο τον Μούσα (hls)

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης η Βαλένθια επιβλήθηκε με 3-0 της Μπέτις και επέστρεψε σε θετικά αποτελέσματα υποχρεώνοντας την ομάδα του Πελεγκρίνι στην 4η ήττα της στη σεζόν.

Στο 61′ αποβλήθηκε ο Γκονθάλεθ με δεύτερη κίτρινη κάρτα και δύο λεπτά αργότερα με την εκτέλεσή του οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Αλμέιδα. Στο 81ο λεπτό ο Κλάιφερτ κέρδισε πέναλτι και ο Γκιγιαμόν ευστόχησε διαμορφώνοντας το 2-0 για την ομάδα του Γκατούσο που απέχει πλέον 5 βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη. Ο Τζάστιν Κλάιφερτ πέτυχε το τελικό 3-0 στις καθυστερήσεις.

Ήταν η πρώτη νίκη της Βαλένθια μετά από πέντε ανεπιτυχείς προσπάθειες και απολογισμό 3 ήττες και δύο ισοπαλίες στα ματς που προηγήθηκαν.