Τότεναμ-Γιουνάιτεντ 2-2: Ματσάρα χωρίς νικητή (hls)

Η ομάδα του Τεν Χάαχ άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό με την πρώτη ευκαιρία της στην αναμέτρηση και σκόρερ τον Σάντσο που είχε να σκοράρει από τον Φεβρουάριο. Ο ίδιος παίκτης είχε ακόμη μια σημαντική ευκαιρία για δεύτερο γκολ στο 19′ με τον Πέρισιτς να απομακρύνει τη μπάλα πάνω από τη γραμμή της εστίας του Φόρστερ.

Ο Πέτισιτς απείλησε δύο φορές τον Ντε Χέα χωρίς αποτέλεσμα στο 28ο και το 43ο λεπτό και η Γιουνάιτεντ κατάφερε να σκοράρει δεύτερη φορά στο πρώτο μέρος με τον Ράσφορντ στο 44ο λεπτό, έχοντας εύκολο έργο αποφεύγοντας τον Ντάιερ και εκτελώντας με το αριστερό πόδι τον τερματοφύλακα Φόρστερ.

Η Τότεναμ αντέδρασε στην επανάληψη και πέτυχε δύο γκολ με τους Πόρο στο 56′ και Σον στο 79′ για να ισοφαρίσει σε 2-2. Η Τότεναμ ήταν εξαιρετική στην επανάληψη και είχε σημαντικές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλο γκολ.