Τον πρώτο λόγο η Κοπεγχάγη (video)

Η Κοπεγχάγη απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στα πλέι οφ της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης μετά την ισοπαλία (1-1) που πήρε στο Βελιγράδι με τον Ερυθρό Αστέρα.

Στο φινάλε του ημιχρόνου ο Μίλαν Παβκόφ έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους μετά από ασίστ του Μίρκο Ίβανιτς.

Στο 84ο λεπτό ο Βιντ με πέναλτι ισοφάρισε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα δίνοντας προβάδισμα πρόκρισης στους Δανούς.

Φίλαθλοι της Κοπεγχάγης στο στάδιο του Βελιγραδίου Ράικο Μίτιτς

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ Χοσέ
Κάνιας και ο πρώην του Ολυμπιακού Μάρκο Μόραν αγωνίστηκαν σε ολόκληρο τον αγώνα.

Ο Κάρλος Ζέκα έπαιξε σε όλη την αναμέτρηση, ενώ ο Πιέρος Σωτηρίου έμεινε στον πάγκο.

Οι παίκτες της Κοπεγχάγης κοντά στους φίλους που έκαναν το ταξίδι από την Δανία

Det køligste straffespark sat ind af Jonas Wind sikrede os 1-1 ude mod Røde Stjerne ⚽️❄️☃️❤️ Sammen skal vi videre i Champions League i næste uge i Telia Parken! Kom ind og støt os i returkampen på tirsdag! #fcklive pic.twitter.com/XXpYcfIFq3