Θρίαμβος για το Καζακστάν... θλίψη για την Σκωτία

Στην Αστάνα, το Καζακστάν νίκησε εύκολα με 3-0 την Σκωτία. Για τους Καζάκους ιδανική εκκίνηση. Για την Σκωτία του Άλεξ ΜακΛις από το πρώτο ματς επικρατεί... απογοήτευση!

Οι Καζάκοι καθάρισαν το παιχνίδι από το πρώτο δεκάλεπτο! Με γκολ των Πέρτσουκ (6') και Βορογκόβσκι (10') μπήκαν νωρίς μπροστά στο σκορ και απέναντι σε μια Σκωτία που οι παίκτες έμοιαζαν να έχουν συναντηθεί πρώτη φορά λίγο πριν την έναρξη του αγώνα, η νίκη ήρθε εύκολα!

Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Ζαϊνουντίνοφ (51') με την εκκίνηση του δευτέρου ημιχρόνου, δείγμα πως ότι και να είπε στους παίκτες του ο Άλεξ ΜακΛις στο ημίχρονο, από το ένα αυτί μπήκε και από το άλλο βγήκε!

Επόμενο ματς για το Καζακστάν εντός έδρας με την Ρωσία την Κυριακή. Την ίδια μέρα η Σκωτία παίζει εκτός έδρας με το Σαν Μαρίνο!