Τεσσάρα η Μπάγερν, γκολ κι ο Τάσος Δώνης!

Καλή σε αρκετά σημεία του παιχνιδιού, αποτελεσματική και πιο προσεκτική στην επανάληψη η Μπάγερν νίκησε με 4-1 την Στουτγάρδη στο «Αλιάνζ Αρίνα» παραμένοντας σε απόσταση έξι πόντων πίσω από την Ντόρτμουντ, στην κορυφή του Γερμανικού πρωταθλήματος.

Οι Βαυαροί προηγήθηκαν νωρίς, μόλις στο 5ο λεπτό, με γκολ του Τιάγκο έπειτα από μπαλιά του Λεβαντόφσκι.
Στην συνέχεια η Στουτγάρδη προσπάθησε να αντιδράσει και τα κατάφερε στο 26ο λεπτό όταν ο Τάσος Δώνης πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ
με σουτ από 25 μέτρα!

Ο ίδιος παίκτης έξι λεπτά αργότερα έχασε τεράστια ευκαιρία να δώσει προβάδισμα στην ομάδα του αλλά το μονοκόματο σουτ απέκρουσε ο Νόϊερ σχεδόν εξ επαφής!

Στο 55ο λεπτό ο Γκνάμπρι σούταρε, η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Γκέντνερ καταλήγοντας στα δίχτυα της Στουτγάρδης!
Εννέα λεπτά αργότερα η Μπάγερν κέρδισε πέναλτι όμως ο Λεβαντόφσκι σούταρε στο κάθετο δοκάρι.
Στο 71ο λεπτό ο Γκορέτσκα με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ και κακή έξοδο του τερματοφύλακα Ζιέλερ πέτυχε το 3ο γκολ της Μπάγερν κι ο Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το τελικό 4-1 με σουτ.