Ταπεινωτική ήττα των Γάλλων

Ο Αϊχάν άνοιξε το σκορ στο 30ο λεπτό και ο Ουντέρ σημείωσε το 2-0 των γηπεδούχων πέντε λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου με την Τουρκία να είναι καλύτερη και τον Λορίς να επεμβαίνει σε μια-δυο ακόμη περιπτώσεις. Χαρακτηριστικό για την εικόνα του πρώτου μέρους το γεγονός ότι οι Τούρκοι είχαν 5 τελικές έναντι μόλις μιας των Γάλλων.

Στο 56ο λεπτό ο Καραμάν απώλεσε ευκαιρία να πετύχει και 3ο γκολ με την επέμβαση του Λορίς να είναι καθοριστική, ενώ Γιλμάζ και Ουντέρ απείλησαν και στη συνέχεια με τους "τρικολόρ"
να μην καταφέρνουν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού να επιβάλλουν τον ρυθμό τους στο ματς.

Με τη νίκη της αυτή η Τουρκία είναι πρώτη στον όμιλο αφήνοντας δεύτερη την Γαλλία.

Η Τουρκία έσπασε το αήττητο σερί των Γάλλων απέναντί τους καθώς πριν το ματς οι "τρικολόρ" είχαν μόνο νίκες σε 5 ματς.

Τουρκία: Γκιουνόκ, Τσελίκ, καλντιρίμ, Τοκούζ, Ουντέρ (85' Γιαζιτσί), Καραμάν, Τακντεμίρ, Ντεμιράλ, Γιλμάζ, Καβετσί (81' Τουφάν), Αϊχάν.
Γαλλία: Λορίς, Παβάρ, Βαράν,Ουμτιτί, Πογκμπά, Γκριεζμάν, Ζιρού (72' Μπεν Γιεντέρ), Εμπαπέ, Ντίν (46' Μεντί), Ματουιντί (46' Κομάν), Σισοκό.