Τα παράξενα της διακοπής στο ΠΑΣ Γιάννινα-Κηφισιά! Το Σάββατο άρχισαν βασικοί, την Κυριακή μπήκαν ως αλλαγές (video)

Οι Ιπαλίμπο και Αντερέγκεν άρχισαν βασικοί το πρώτο 45λεπτο του αγώνα το Σάββατο (19/08), ωστόσο η αναμέτρηση δεν ολοκληρώθηκε. Η διακοπή, λόγω προβλήματος σε πυλώνα του γηπέδου έδωσε την ευκαιρία στους προπονητές να παρατάξουν την ομάδα τους την Κυριακή με διαφορετική 11άδα. Ο Γιάννης Αναστασίου ήθελε να αλλάξει την εικόνα του ματς και το 1-0 εις βαρός της Κηφισιάς, για αυτόν τον λόγο είχε τους δύο παίκτες στον πάγκο και βάσει του κανονισμού οι δυο τους είχαν το δικαίωμα να μπουν ξανά στο παιχνίδι ως αλλαγές! Κάτι που τελικά έγινε…

Σύμφωνα και με το επίσημο σάιτ της Stoiximan Super League, ο Ιπαλίμπο πέρασε στην αναμέτρηση στο 88′ και ο Αντερέγκεν στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, λόγω του τραυματισμού του Πρίτσα!

Για την ιστορία ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 3-0 της Κηφισιάς.