Στο... και πέντε σώθηκε η ΤΣΣΚΑ

Στο Στρουνκόβι Σάντι στην πρεμιέρα των Ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ η Βικτόρια Πλζεν αν και προηγήθηκε με 2-0 είδε την ΤΣΣΚΑ Μόσχας να επιστρέφει και να παίρνει το 2-2.

Οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και ανταμείφθηκαν γι’ αυτό στο 29’ με σκόρερ τον Κρμέντσικ μετά εκτέλεση φάουλ του Λιμπέρσκι και την ασίστ του Ρέζνικ.

Στο 42’ μάλιστα διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο παίκτη (Κρμέντσικ), να πιάνει δυνατό γυριστό σουτ

μέσα από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από αριστοτεχνική σέντρα του Λιμπέρσκι.

Στην επανάληψη η ΤΣΣΚΑ Μόσχας κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Σαλόφ μετά από σέντρα του Βλάσιτς.

Στο 85’ ακυρώθηκε γκολ της ΤΣΣΚΑ για επιθετικό φάουλ του Φερνάντες στον Χούμπνικ, απόφαση που έφερε πολλές διαμαρτυρίες από ρωσικής πλευράς.
Στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ γκολ των ρώσων με κεφαλιά του Τσαμπαλεντίνοφ.

Στο 5ο λεπτό όμως των καθυστερήσεων η ΤΣΣΚΑ κέρδισε πέναλτι όταν ο Κόβαρικ ανέτρεψε τον Φερνάντεζ.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βλάσιτς που έγραψε το τελικό 2-2.