Σπόρτινγκ-Ρίο Άβε 1-1: Την "πλήγωσε" ο πρώην

Σπόρτινγκ-Ρίο Άβε 1-1: Την "πλήγωσε" ο πρώηνgvasilioΠαρ, 01/15/2021 - 22:33

Εντός έδρας βαθμολογική απώλεια για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, η οποία έπαιξε με τη... φωτιά και κάηκε από τη Ρίο Άβε, η οποία απέσπασε ισοπαλία 1-1.

Οι γηπεδούχοι και πρωτοπόροι του πορτογαλικού πρωταθλήματος προηγήθηκαν τρία λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους με το γκολ του Πέδρο Γκονσάλβες και το ημίχρονο τους βρήκε μπροστά στο σκορ.

Η Σπόρτινγκ δεν αξιοποίησε τις συνολικά 12 τελικές που είχε και αυτό το πλήρωσε,

καθώς στο 61' ο Ζέλσον Νταλά ισοφάρισε σε 1-1 σκοράροντας εναντίον της πρώην του ομάδας και αυτής που τον ανέδειξε ουσιαστικά.

Η Σπόρτινγκ παραμένει στην κορυφή με 36 βαθμούς, ενώ η Ρίο Άβε του Φρανσίσκο Ζεράλντες έφτασε τους 15.

Οι συνθέσεις:

Σπόρτινγκ Λισαβόνας: Αντάν – Κουαρέσμα, Κοάτες, Μπόρχα – Πόρο, Ζοάο Μάριο, Παλίνια, Πλάτα – Γκονσάλβες, Τομάς, Σάντος.

Ρίο Άβε: Κίετσεκ – Πίντο, Μπορέβκοβιτς, Αντερλάν Σάντος, Φάμπιο Κοεντράο – Γκούγκα, Ταραντίνι – Μανέ, Ζεράλντες, Αμαράλ – Ζέλσον Νταλά.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - Primeira Liga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sporting CP - Ποδόσφαιρο Ρίο Άβε - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sporting CP ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Εντός έδρας βαθμολογική απώλεια για την Σπόρτινγκ Λισαβόνας, η οποία έπαιξε με τη... φωτιά και κάηκε από τη Ρίο Άβε, η οποία απέσπασε ισοπαλία 1-1.  Article publish on Παρ, 01/15/2021 - 22:33 Article hide updated date On Article is longform Off