Σπόρτινγκ-Μορειρένσε 2-1: Νίκη με ανατροπή!

Σπόρτινγκ-Μορειρένσε 2-1: Νίκη με ανατροπή!  mkouzoulΚυρ, 11/29/2020 - 02:02

Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, επικράτησε με 2-1 της Μορειρένσε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Οι γηπεδούχοι, βρέθηκαν πίσω στο σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό με αυτογκολ του Νέτο, όμως η αντίδρασή τους ήταν άμεση και πέντε λεπτά αργότερα ισοφάρισαν με τον Πέδρο Γκονζάλβες. Η λύτρωση για τους γηπεδούχους, ήρθε στο 75 και πάλι με τον Γκονζάλβες που έγραψε το τελικό 2-1 με το έβδομο του γκολ σε 8 ματς.

Με τη νέα

νίκη τους (5η συνεχόμενη και 7η συνολικά σε 8 ματς), τα «λιοντάρια» της Λισσαβόνας, ανέβασαν ξανά τη διαφορά τους από την Πόρτο στο +6 κι οδηγούν την κούρσα στο πορτογαλικό πρωτάθλημα.

Η Πόρτο επικράτhσε με 1-0 εκτός έδρας της Σάντα Κλάρα χάρη σε γκολ του Λούις Ντίαζ.

Ο τεχνικός των «δράκων», Σέρχιο Κονσεϊσάο, χρησιμοποίησε τους εξής παίκτες: Μαρτζεσίν, Σανουσί, Μαναφά, Σαρ, Μ' Μπεμπά, Ολιβέιρα (90' Λέιτε), Οτάβιο, Κορόνα (85' Βιέιρα), Κρούγιτς (65' Ουρίμπε), Ντίαζ (86' Ζοάο Μάριο) και Ταρεμί (65' Μαρενγκά). Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής στην Primeira Liga και η βαθμολογία έχουν ως εξής:

Πορτιμονένσε 4

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ - Primeira Liga - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Porto - Ποδόσφαιρο Sporting CP - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ FC Porto ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Η Σπόρτινγκ Λισαβόνας, επικράτησε με 2-1 της Μορειρένσε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής. Article publish on Κυρ, 11/29/2020 - 02:02 Article hide updated date Off Article is longform Off