Σκωτία-Ουκρανία 3-0: Εντυπωσίασε στο 2ο ημίχρονο (hls)

Μοναδική ομάδα που δημιούργησε απειλή στο πρώτα σαρανταπεντάλεπτο ήταν η γηπεδούχος Σκωτία. πρώτα με τον Άνταμς να δυσκολεύει τον Τρούμπιν στο 11′. Έξι λεπτά αργότερα με κεφαλιά του ΜακΓκίν που έστειλε τη μπάλα άουτ και στο 22ο λεπτό με τον Άρμστρονγκ και τον Κρίστι να μη μπορούν να νικήσουν σε δύο χρόνους τον Ουκρανό τερματοφύλακα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σκωτία ήταν καταιγιστική. Δημιούργξησε πολλές ευκαιρίες, είχε δοκάρι με τον Άνταμς στο 63ο λεπτό και πέτυχε το 1-0 επτά λεπτά αργότερα με τον ΜακΓκίν. Δύο αλλαγές του Κλαρκ πρωταγωνίστησαν στα επόμενα δύο τέρματα των Σκωτσέζων που πέρασαν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του ομίλου. Ο Φρέιζερ εκτέλεσε κόρνερ και ο Ντάικς πήρε κεφαλιά σκοράροντας σε δύο περιπτώσεις στο 80ο και το 86ο λεπτό για να διαμορφωθεί το τελικό 3-0.