Σίφουνας με έξι γκολ η Αταλάντα (video)

Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για την Αταλάντα, που με το εντυπωσιακό 6-2 πέρασε από τη Ρέτζιο Εμίλια κόντρα στη Σασουόλο, επιστρέφοντας με αυτόν τον τρόπο στις νίκες.

Σαπάτα (19') και Γκόμες (42') έβαλαν μπροστά στο σκορ την Αταλάντα με δύο τέρματα, για να απαντήσει ο Ντάνκαν στο 51' κάνοντας το 1-2. Ο Μαντσίνι έκανε άμεσα το 1-3 (54') ενώ και πάλι ο Γκανέζος, μείωσε τέσσερα λεπτά αργότερα σε 2-3.

Ο Ίλισιτς πέρασε στο ματς στο 63', και πρόλαβε να κάνει χατ τρικ, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Αταλάντα, πετυχαίνοντας τέρματα στο 74', στο 87' και στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Μπέργκαμο επέστρεψε έτσι στις νίκες μετά από δύο "στείρες" αγωνιστικές, ανέβηκε στην 7η θέση με 28 πόντους, ενώ στους 25 έμεινε η Σάσουόλο.