Σασουόλο-Νάπολι 3-3: Γκολ εσείς, γκολ κι εμείς (hls)

Σασουόλο-Νάπολι 3-3: Γκολ εσείς, γκολ κι εμείς (hls)gliorisΤετ, 03/03/2021 - 21:48

Σασουόλο και Νάπολι επιβεβαίωσαν από το πρώτο ημίχρονο τη φήμη που τους συνοδεύει ως εξαιρετικά διασκεδαστικές ομάδες, καθώς σκοράρουν εύκολα.

Τα προβλήματα ωστόσο για τους προπονητές του Ρομπέρτο ντε Τζέρμπι και Τζενάρο Γκατούζο αρχίζουν εξαιτίας της ίδιας ευκολίας με την οποία δέχονται γκολ

Αυτό συνέβη και στο "Μαπέι" με τη Σασουόλο να παίρνει προβάδισμα στο 34ο λεπτό από το αυτογκόλ του Νίκολα Μακσίμοβιτς και τη Νάπολι να σημειώνει τέσσερα λεπτά αργότερα υπέροχο γκολ με τον Πιοτρ Ζιελίνσκι για την ισοφάριση. Ο Ελσίντ Χισάι ήταν απρόσεκτος σε μαρκάρισμα του Φραντσέσκο Καπούτο στην περιοχή και ο Ντομένικο Μπεράρντι που εκτέλεσε το πέναλτι έφτασε τα εννέα γκολ για να στείλει την ομάδα του στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ.

Το δεύτερο μέρος είχε τρελό σενάριο. Η Σασουόλο έφτασε δύο φορές μέσα σε δύο λεπτά κοντά στο 3-1, όμως η μπάλα πήγε στο δοκάρι του Μέρετ στις προσπάθειες του Μπεράρντι και του Καπούτο. Ο Ινσίνιε έβαλε τις βάσεις με έξοχη ατομική ενέργεια για το 2-2 από τον ντι Λορέντζο, ενώ στο 89ο λεπτό ο Χαρασλίν που είχε περάσει αλλαγή έκανε πέναλτι στον ντι Λορέντσο. Ο Ινσίνιε εκτέλεσε εύστοχα κι ενώ όλοι πίστεψαν ότι η Νάπολι είχε πετύχει την ανατροπή ο Χαρασλίν ανετράπη στην περιοχή από τον Κώστα Μανωλά που είχε περάσει ως αλλαγή.

Ο Καπούτο ανέλαβε την ευθύνη, ευστόχησε και η Σασουόλο έσωσε το βαθμό από εκεί που μέχρι το 89ο λεπτό είχε τους τρεις της νίκης στη διάθεση της...

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sassuolo - Ποδόσφαιρο Napoli - Ποδόσφαιρο Off Off glioris Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sassuolo ΙΤΑΛΙΑ Σασουόλο-Νάπολι: 3-3 (hls) Submitted by osinteli on Τετ, 03/03/2021 - 22:01 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_SASSUOLO_NAPOLI_3321.mp4 ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΙΤΑΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Σασουόλο-Νάπολι για την 25η αγωνιστική της Serie A. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Sassuolo Sassuolo - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Σε ένα τρελό ματς Σασουόλο και Νάπολι βρέθηκαν και οι δύο αγκαλιά με τη νίκη αλλά δεν κατάφεραν να την κατακτήσουν Article publish on Τετ, 03/03/2021 - 21:48 Article hide updated date On Article is longform Off