Σαρλερουά-Κλαμπ Μπριζ 1-3: Με ανατροπή και με “οδηγό” τον Τζουτγκλά

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν μόλις στο 9ο λεπτό με τον αρχηγό τους, τον Ιάπωνα Μοριόκα. Στη συνέχεια η ομάδα του Καρλ Χούφκενς, ανέβασε την απόδοση της και μέσα σε ένα πεντάλεπτο, ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση, με δύο γκολ από τον Καταλανό Φεράν Τζουτγκλά στο 32΄και στο 36΄.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης είχαμε την ίδια εικόνα με το ξεκίνημα του παιχνιδιού, με τη Σαρλερουά να πιέζει, να έχει δοκάρι με τον Χέιμανς στο 54΄, αλλά λίγο αργότερα στο 58΄να δέχεται και τρίτο τέρμα από τον Δανό Νίλσεν για το τελικό 1-3. Η Κλαμπ Μπριζ μετράει 9 νίκες- 2 ισοπαλίες και μόλις 1 ήττα στα εκτός έδρας παιχνίδια της μέσα στο 2022.

Σαρλερουά-Κλαμπ Μπριζ 1-3, “οδηγό”, Τζουτγκλά,sarleroua-klab briz 1-3, “odigo”, tzoutgkla