Σαχτάρ Ντόνετσκ – Ρεάλ Μαδρίτης 1-1: Το έσωσε στις καθυστερήσεις (hls)

Στις καθυστερήσεις του αγώνα έσωσε την παρτίδα η Ρεάλ Μαδρίτης. Παίζοντας στην ουδέτερη Βαρσοβία (λόγω της κατάστασης που επικρατεί στην Ουκρανία) κόντρα στην Σαχτάρ αναδείχτηκε ισόπαλη (1-1) χάρη στο γκολ που πέτυχε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Ρούντιγκερ.

Οι Ουκρανοί χωρίς να δεχτούν ιδιαίτερη πίεση, άνοιξαν το σκορ στο 46ο λεπτό όταν από τη σέντρα του Μιχαϊλιτσένκο ο Ζουμπκόφ με το κέφαλι έστειλε την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, ενώ στο 65΄ ο Τραορά απείλησε με ένα ακόμη τέρμα, αλλά από το δύσκολο σουτ που

επιχείρησε, η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Λούνιν και έφυγε άουτ

Σαχτάρ: Τρουμπίν, Ματβιένκο, Μικιλιτσένκο, Μποντάρ, Κονόπλια, Στεπανένκο, Μπονταρένκο, Μούντρικ (85΄ Πέτριακ), Σουντάκοφ (80΄ Ντούρασεκ), Ζούμπκοφ (82΄ Τέιλορ), Τραορέ (76΄Σίκαν)

Ρεάλ Μαδρίτης: Λούνιν, Νάτσο, Ρούντιγκερ, Μεντί (68΄ Αλάμπα), Κροος, Βάσκες, Βαλβέρδε (68΄ Καμαβιγκά), Τσουαμενί (57΄ Μόντριτς), Μπενζεμά, Αζάρ (57΄ Βινίσιους), Ροντρίγκο (68΄ Ασένσιο)