Ρωσία-Κύπρος 6-0: Καταστροφικό δεύτερο ημίχρονο (Hls)

Οι γηπεδούχοι μπήκαν εξαιρετικά στο παιχνίδι και ευτύχησαν να προηγηθούν μόλις στο 4ο λεπτό της αναμέτρησης μ τον Ερόκιν να αξιοποιεί την ασίστ του Σμολόφ. Είχαν μάλιστα καλές στιγμές για δεύτερο τέρμα στο πρώτο μισό του αγώνα.

Στο 55ο λεπτό ο Σμολόβ πέτυχε το 2-0 για την γηπεδούχο Ρωσία, ενώ ένα λεπτό αργότερα ήρθε και 3ο γκολ με σκόρερ τον Μόστοβοϊ.

Το 4-0 διαμόρφωσε στο 62ο λεπτό του αγώνα ο Σουτόρμιν, με τους Ρώσους να σημειώνουν 3 τέρματα σε

διάστημα μικρότερο των 10 λεπτών κλειδώνοντας από νωρίς στο παιχνίδι τους τρεις βαθμούς της νίκης για την 9η αγωνιστική του ομίλου.

Με γκολ του Ζαμπολότνο στο 82’ η ομάδα του Βαλερί Κάρπιν διαμόρφωσε το 5-0, ενώ ο Ερόκιν με το δεύτερο του γκολ στην αναμέτρηση πέτυχε το τελικό 6-0 τρία λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα στο ματς.

Η Ρωσία έχει πλέον 22 βαθμούς και έχει εξασφαλίσει την παρουσία της στην τελική φάση του Μουντιάλ, ενώ η Κύπρος έμεινε στους 5 βαθμούς και στην τελευταία θέση του ομίλου.

Το 4-0 διαμόρφωσε στο 62ο λεπτό του αγώνα ο Σουτόρμιν, με τους Ρώσους να σημειώνουν 3 τέρματα σε διάστημα μικρότερο των 10 λεπτών κλειδώνοντας από νωρίς στο παιχνίδι τους τρεις βαθμούς της νίκης για την 9η αγωνιστική του ομίλου.