Ρόμα-Ουντινέζε 3-0: Η έδρα της την κρατάει ψηλά

Ρόμα-Ουντινέζε 3-0: Η έδρα της την κρατάει ψηλάmkatsafaΚυρ, 02/14/2021 - 16:03

Η ομάδα του Πάουλο Φονσέκα παρουσιάστηκε πολύ αποφασισμένη στον αγωνιστικό χώρο και επικράτησε εύκολα, απέναντι στην Ουντινέζε που προερχόταν από αήττητο σερί τεσσάρων αγώνων.

Όπως πολλές φορές συμβαίνει, η Ρόμα μπήκε πολύ δυνατά και άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με κεφαλιά του Βερετού. Αυτό ήταν το 9ο γκολ που πετυχαίνει η Ρόμα στο πρώτο 15λεπτο των αγώνων.
Είκοσι λεπτά αργότερα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Γάλλος μέσος

πέτυχε το 2-0, φτάνοντας τα 9 γκολ, η καλύτερη σεζόν σκοραρίσματος για τον Βερετού, ξεπέρασε τα 8 γκολ που ειχε πετύχει την περίοδο 2017-18 με τη φανέλα της Φιορεντίνα.

Στις καθυστερήσεις ο Πέδρο έγραψε το τελικό 3-0. Η Ρόμα παραμένει η μοναδική ομάδα στη Serie A χωρίς εντός έδρας ήττα (9 νίκες-3 ισοπαλίες).

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Roma - Ποδόσφαιρο Udinese - Ποδόσφαιρο Off Off mkatsafa Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AS Roma Με πολύ καλή εμφάνιση που συνοδεύτηκε από εύκολη νίκη, η Ρόμα απολαμβάνει την μοναξιά της 3ης θέσης στη Serie A. Article publish on Κυρ, 02/14/2021 - 16:03 Article hide updated date Off Article is longform Off