Ρενς – Λανς 1-1 : Μοιράστηκαν χαρές και.. λύπες! (highlights)

Σε ένα ματς που λίγες συγκινήσεις, αλλά τα δύο γκολ, στο πρώτο ημίχρονο και γρήγορο ρυθμό με έκδηλη την πρόθεση του ρίσκου στην επανάληψη, η Ρενς και η Λανς έμειναν με την χαρά της μεγάλης προσπάθειας αλλά και την απογήτευση της απώλειας στο τελικό 1-1.

Η Ρενς έψαχνε τη νίκη μετά τρια άσχημα αποτελέσματα προκειμένου να πλησιάσει στην πρώτη εξάδα. Προηγηθηκε στην πρώτη της (!) καλή προσπάθεια στο 41′ με τον Ιβοριανό Ντιακιτέ. Έπαιξε με ρίσκο στο δεύτερο ημίχρονο αναζητώντας το κάτι παραπάνω δίχως όμως να αξιοποιήσει τις ευκαιρίες της.

Η Λανς κατάφερε να ισοφαρίσει σχετικά γρήγορα, με κεφαλιά του Σαϊντ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Είχε την άνεση να βάλει μεγαλύτερη ένταση με τις αλλαγές στο 2ο ημίχρονο χάνοντας περισσότερες ευκαιρίες αλλά δεν έφτασε σε αυτό που ήθελε καθώς παρέμεινε στην 6η θέση, όχι μακριά όμως από την πρώτη 3αδα