Ρεν-Μπρεστ 2-1: "Μίλησαν" οι κεντρικοί αμυντικοί (vid)

Ρεν-Μπρεστ 2-1: "Μίλησαν" οι κεντρικοί αμυντικοί (vid)gdouskasΣάβ, 10/31/2020 - 20:07

Η Ρεν -δεν είχε στη διάθεσή της τον τραυματία Καμαβινγκά- είχε τον πλήρη έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο με κατοχή 70%, ωστόσο δεν ήταν εύκολη υπόθεση να διασπάσει την αμυντική γραμμή των φιλοξενούμενων.

Η δεξιά πτέρυγα των Τραορέ-Ντε Καστίγιο ήταν πηγή κινδύνου και στο 25' από δική τους συνεργασία ο Τεριέ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος απείλησε με κοντινή προβολή στο πρώτο δοκάρι.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με μία ακόμη φάση στο 44', με

τον Ντελ Καστίγιο να απειλεί με σουτ με το αριστερό και την μπάλα να περνάει λίγο έξω από την εστία του Λαρσονέρ.

Κόντρα στη ροή του παιχνιδιού και μετά από λάθος του Αγκέρ, ο Ονορά με σουτ εντός μεγάλης περιοχής άνοιξε το σκορ στο 57', όμως τα αμυντικά προβλήματα που ταλαιπωρούν την ομάδα του Νταλ' Όλιο έκαναν και πάλι την εμφάνισή τους.

Στο 66' μετά το φάουλ του Ντελ Καστίγιο, ο Ντα Σίλβα ισοφάρισε και 4 λεπτά αργότερα, ο Μπουριζό με κόρνερ βρήκε τον Αγκέρ, με τον Μαροκινό να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Αμφότερες οι ομάδες είχαν μεγάλες ευκαιρίες για να πετύχουν κι άλλο γκολ μέχρι το τέλος του αγώνα, εντούτοις το 2-1 δεν άλλαξε.

Ρεν: Γκομίς, Τραορέ, Ντα Σίλβα (αρχ.), Αγκέρ, Νταλμπέρτ Ενρίκε, Ντελ Καστίγιο (67' Ουνού), Ενζονζί, Λεά-Σιλικί (67' Μπουριζό), Ντόκου (67' Γκμποό), Τεριέ (83' Γκρενιέ), Γκιρασί

Προπονητής: Ζουλιέν Στεφάν

Μπρεστ: Λαρσονέρ, Φοσουριέ, Ντουβέρν (αρχ.), Σαρντονέ, Περό, Φεβρ, Εμπόκ (90' Μπατόκιο), Μπελκεμπλά, Ονορά (83' Σαρμπονιέ), Καρντόνα (75' Λε Ντουαρόν), Μουνιέ (83' Φιλιποτό)

Προπονητής: Ολιβιέ Νταλ' Όλιο

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Rennes - Ποδόσφαιρο Brest - Ποδόσφαιρο Off Off gdouskas Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ #staderennais #stadebrestois FC Stade Rennes ΓΑΛΛΙΑ Ρεν-Μπρεστ: 2-1 (HL) Submitted by osinteli on Σάβ, 10/31/2020 - 20:18 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/RENNES-BREST_31-10-20.mp4 ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Τα στιγμιότυπα του αγώνα Ρεν-Μπρεστ για τη Ligue 1. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ FC Stade Rennes Rennes - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Ρεν είχε να νικήσει από τα τέλη Σεπτεμβρίου, βρέθηκε να χάνει από την Μπρεστ, όμως δύο γκολ των στόπερ της έφεραν την ανατροπή. Article publish on Σάβ, 10/31/2020 - 20:07 Article hide updated date On Article is longform Off