Ρεάλ Μαδρίτης – Εσπανιόλ 4-0: «Βασίλισσα» στον θρόνο της για 35η φορά! (vids)

ΟΙ «Μερένχες» κατέκτησαν μαθηματικά το πρωτάθλημα Ισπανίας για 35η φορά στην ιστορία τους, τρεις στροφές πριν το τέλος της La Liga!

Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι, επικράτησε με 4-0 στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής της Εσπανιόλ με 4-0 και σφράγισε και τυπικά την κατάκτηση του τίτλου, καθώς βρίσκεται μπροστά από την Σεβίλλη με 17 βαθμούς και 18 από την Μπαρτσελόνα(που μετράει ματς λιγότερο).

Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ με τον Ροντρίγκο στο 33ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης στο 43, ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 2-0 φτάνοντας στα τρία γκολ

φέτος!

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 55΄ο Ασένσιο συνεργάστηκε με τον Καμαβινγκά για το 3-0!

Φυσικά ένας από τους καλύτερους παίκτες της Ρεάλ δεν θα μπορούσε να μην συμπληρώσει τον θρίαμβο γιατην ομάδα του! Ο λόγος για τον Καρίμ Μπενζεμά που στο 81΄μετά από γύρισμα του Βινίσιους έκανε το τελικό 4-0 με το 26ο φετινό του γκολ!

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ/ΜΠΕΠΗΓΗ: ΑΠΕ/ΜΠΕ