Προβάδισμα η Σέλτικ, πλησιάζει στην ΑΕΚ

Πολύτιμη νίκη και μάλιστα με ανατροπή σημείωσε η Σέλτικ, η οποία επιβλήθηκε 3-1 της Ρόζενμποργκ στη Γλασκώβη σε ματς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Οι Νορβηγοί ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 15ο λεπτό με τον Μέλινγκ, για να ισοφαρίσουν οι Σκωτσέζοι με τον Εντουάρντ δύο λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους.

Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς στο πρώτο λεπτό του δεύτερου ημιχρόνου μπήκε για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ χάρη στο γκολ του Εντσάμ, ενώ ο Γάλλος επιθετικός, Εντουάρντ στο 75' έδωσε σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης στην Σέλτικ, καθώς με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-1.

Θυμίζουμε πως ο νικητής από το συγκεκριμένο ζευγάρι θα συναντήσει την ΑΕΚ στον 3ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.