Πέρασαν από το Τορόντο οι Μάτζικ

Οι Ορλάντο Μάτζικ πήραν σπουδαία νίκη 113-98 επί των Τορόντο Ράπτορς εκτός έδρας, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Τέρενς Ρος. Ο παίκτης των φιλοξενούμενων σημείωσε 28 πόντους σε 29,51 λεπτά συμμετοχής, ενώ άγγιξε το double double, καθώς είχε και εννέα ριμπάουντ. Ο Νίκολα Βούτσεβιτς σημείωσε double double
με 23 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ σε 30,38 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Τζόναθαν Άιζακ σταμάτησε στους 16 πόντους.

Από την άλλη πλευρά, ο Κάιλι Λόουρι σημείωσε double double με 19 πόντους και δέκα ασίστ σε 35,44 λεπτά συμμετοχής, ενώ ο Μαρκ Γκασόλ σταμάτησε στους 16 πόντους. Double double και για τον Πασκάλ Σιάκαμ με δέκα πόντους και έντεκα ριμπάουντ. Στους 14 πόντους ο Σερζ Ιμπάκα.

Αυτή ήταν η 28η εφετινή νίκη για τους Μάτζικ, σε σύνολο 61 αναμετρήσεων στην κανονική περίοδο (28-33). Από την άλλη πλευρά, οι “Ράπτορες” γνώρισαν την 17η εφετινή τους ήττα, σε σύνολο επίσης 61 αναμετρήσεων (44-17).

Οι πόντοι:

Ράπτορς: Ανουνόμπι 5, Σιάκαμ 10, Γκασόλ 16, Γκριν 10, Λόουρι 19, Λιν 6, Ιμπάκα 14, Μακ Κάου8, Μικς 10

Μάτζικ: Άιζακ 16, Γκόρντον 7, Βούτσεβιτς 23, Φουρνιέ 11, Όγκουστιν 12, Ιβούντου 5, Γκραντ 7, Ρος 28, Μπιρτς 4