"Πάρτι" της Τσβόλε στο ντεμπούτο του Σταμ! (video)

Ονειρικό ήταν το ντεμπούτο του Γιαπ Στάμ στον πάγκο της Τσβόλε, καθώς η ομάδα του πέτυχε σπουδαία νίκη επί της Φέγενορντ με 3-1 σε παιχνίδι για τη 18η αγωνιστική της Eredivisie!

Η Τσβόλε μπήκε στο γήπεδο με πάθος και μαχητικότητα και πήρε δίκαια το πολύτιμο "τρίποντο" κόντρα στην απογοητευτική και "άχρωμη" Φέγενορντ.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό με γυριστή κεφαλιά του Φαν Πόλεν, η Φέγενορντ ισοφάρισε σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φαν Πέρσι στο 34ο λεπτό, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο η Τσβόλε με γκολ
του Φαν Κρόι στο 56ο λεπτό και του Ναμλί στο 76' πήρε τη σπουδαία νίκη.

Στις καθυστερήσεις, η Φέγενορντ μείωσε σε 3-2 με τον Σεν Τζάστ, όμως το γκολ του δεξιού μπακ των φιλοξενούμενων ακυρώθηκε μετά από εξέταση της φάσης στο VAR (offside του Τούρνστρα).

Μετά το "πάρτι" στο MAC³PARK Stadion, η Τσβόλε πήρε βαθιά ...ανάσα και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη, καθώς η ομάδα του Σταμ βρίσκεται πλέον στη 14η θέση με 18 βαθμούς, ενώ η Φέγενορντ έμεινε στην τρίτη θέση του ολλανδικού πρωταθλήματος με 36 βαθμούς.

Hier zijn we weer! #pecfey #peczwolle #samenpeczwolle pic.twitter.com/SeL8ZHIx5A