Παρί Σεν Ζερμέν-Μίλαν 3-0: Το έκανε… περίπατο με σύνθημα από Εμπαπέ

Το παιχνίδι εξελίχθηκε, ειδικά με τη διαφορά των δύο ομάδων στο δεύτερο ημίχρονο, σε παράσταση για έναν ρόλο καθώς η Παρί Σεν Ζερμέν όσο περνούσε η ώρα ήταν εμφανώς ανώτερη της Μίλαν.

Με τον Εμπαπέ να δίνει το σύνθημα με ένα υπέροχο γκολ στο 32’, η Παρί έφτασε στη νίκη απέναντι σε μια Μίλαν που ήταν ακίνδυνη επιθετικά και δεν σκόραρε μετά από τρία παιχνίδια στο Champions League

που είχε πετύχει γκολ

Το 1-0 έγινε στο 32’ με καταπληκτική προσπάθεια από τον Εμπαπέ. Το 1-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στο β’ μέρος ήρθε ένα γρήγορο γκολ από τον Κόλο Μουανί που έκανε το 2-0 στο 53’ με πλασέ από κοντινή απόσταση κι ενώ λίγο πριν, ο Ζιρού είχε χάσει τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο παιχνίδι για τη Μίλαν.

Στο 89’ ο Λι έκανε το 3-0 πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τη γαλλική ομάδα.

Οι νικητές είχαν κι άλλες ευκαιρίες να πετύχουν περισσότερα γκολ και -μεταξύ άλλων- είχαν και δοκάρι με τον Εμπαπέ.