ΠΑΟΚ-Άρης: Τρία γκολ σε 13 λεπτά (vid)

ΠΑΟΚ-Άρης: Τρία γκολ σε 13 λεπτά (vid)antoniamath11Κυρ, 03/07/2021 - 10:08

Στις 10 Φεβρουαρίου 2008 ο ΠΑΟΚ φιλοξένησε τον Άρη και για 30 λεπτά το ματς κινήθηκε στη νευρικότητα, χωρίς μεγάλες φάσεις και στην ισορροπία. Στα τελευταία όμως 13 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, ο Δικέφαλος ήταν "καταιγιστικός".

Όλα ξεκίνησαν στο 32ο λεπτό όταν ο Μπαλάφας με καρφωτή κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Μελίσση άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Φερνάντο

Σάντος. Με την Τούμπα ακόμα να πανηγυρίζει ήρθε και το 2-0 στο 37ο λεπτό από τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλος ο οποίος εκμεταλλεύτηκε ασταθή απόκρουση σε φάουλ του Γκονζάλες.

Σα να μην έφταναν όλα αυτά για τον Άρη, δύο μεγάλες ευκαιρίες δεν επέτρεψαν στους κιτρινόμαυρους να ξαναμπούν στο ματς κι έτσι στην εκπνοή ύστερα από μια γρήγορη κόντρα επίθεση, ο Λάζαρος έκανε τη σέντρα και ο Σάλμον από κοντά έκανε το 3-0. Τίποτα δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο με το ντέρμπι αυτό να μένει στην ιστορία ως το ντέρμπι των 13 λεπτών.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο Άρης - Ποδόσφαιρο Off Off On Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ - Άρης ΠΑΟΚ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΟΚ-Άρης: Τρία γκολ σε 13 λεπτά Submitted by antoniamath11 on Κυρ, 03/07/2021 - 09:17 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAOK_ARIS_100208_TRIA_GOAL_SE_1… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off On Off ΕΛΛΑΔΑ Το ντέρμπι της σεζόν 2007-08 κρίθηκε μέσα σε 13 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΠΑΟΚ ΠΑΟΚ - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Το ντέρμπι της σεζόν 2007-08 κρίθηκε μέσα σε 13 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο. Article publish on Κυρ, 03/07/2021 - 10:08 Article hide updated date On Article is longform Off