Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Όταν ο Μαυρογενίδης πήρε μέσα τα χέρια του Νικοπολίδη (vid)ageorgiΠέμ, 02/11/2021 - 15:33

Ο Παναθηναϊκός που ήταν στους 70 βαθμούς φιλοξένησε τον Ολυμπιακό που ήταν στους 73 και ήθελε νίκη για να διεκδικήσει στα ίσα το πρωτάθλημα από τους ερυθρόλευκους. Ωστόσο η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς μπήκε δυνατά στο γήπεδο και προηγήθηκε

στο 23ο λεπτό με αυτογκόλ του Νικοπολίδη.

Δέκα λεπτά αργότερα μπήκε το αποφασιστικό για το δεύτερο συνεχόμενο πρωτάθλημα του Ολυμπιακού γκολ. Ο Γιαννακόπουλος βρέθηκε μες την περιοχή και πάσαρε στον επερχόμενο Μαυρογενίδη ο οποίος σούταρε τόσο δυνατά στην εστία, που παρά την προσπάθεια που έκανε ο Νικοπολίδης η μπάλα του πήρε τα χέρια μέσα.

Το 0-2 έδωσε φτερά στα πόδια των παικτών του Ολυμπιακού, οι οποίοι διαχειρίστηκαν το ματς ως το τέλος του αγώνα, έκαναν το σκορ αποτέλεσμα και αύξησαν τη διαφορά στους 6 βαθμούς από τον Παναθηναϊκό στο δρόμο για το δεύτερο σερί πρωτάθλημα.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Παναθηναϊκός ΕΛΛΑΔΑ Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Όταν ο Μαυρογενίδης πήρε μέσα τα χέρια του Νικοπολίδη Submitted by ageorgi on Πέμ, 02/11/2021 - 14:21 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/PAO_OSFP_97_98_OTAN_O_MAVROGENI… ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ Στις 4 Απριλίου του 1998 ο Ολυμπιακός κάνει αποφασιστικό βήμα τίτλου στο ΟΑΚΑ με το 2-0 του Μαυρογρνίδη να "κλειδώνει" το ματς από το 33ο λεπτό. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Παναθηναϊκός Παναθηναϊκός - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Στις 4 Απριλίου του 1998 ο Ολυμπιακός κάνει αποφασιστικό βήμα τίτλου στο ΟΑΚΑ με το 2-0 του Μαυρογρνίδη να "κλειδώνει" το ματς από το 33ο λεπτό. Article publish on Πέμ, 02/11/2021 - 15:33 Article hide updated date On Article is longform Off