Παναθηναϊκός: Επέστρεψε και ο Ιωαννίδης

Το ματς του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ μπορεί να αργεί κάποιες μέρες, ωστόσο ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς θέλει να δει να εξαλείφονται όλα τα προβλήματα το συντομότερο δυνατό.

Την Παρασκευή ο Σέρβος προπονητής του Παναθηναϊκού είδε με μεγάλη ικανοποίηση τον Φώτη Ιωαννίδη να επιστρέφει στη δράση, έστω και με τη φανέλα της Εθνικής Ελπίδων.

Ο επιθετικός του “τριφυλλιού” αγωνίστηκε για περίπου 20 λεπτά με την Εθνική Ελπίδων στον αγώνα που έγινε στην Τρίπολη κόντρα στο Λιχτενστάιν.

Μια εξέλιξη που σκόρπισε χαρά στα αποδυτήρια του Παναθηναϊκού διότι σημαίνει πως ο Ιωαννίδης όχι μόνο θα είναι έτοιμος για το επόμενο ματς της ομάδας του, αλλά θα επιστρέψει έχοντας και αγωνιστικό ρυθμό στα πόδια του από τα ματς της Ελπίδων.

Ο Ιωαννίδης μπήκε στο 73ο λεπτό περνώντας στη θέση του Μιχάλη Κοσίδη της ΑΕΚ που είχε σκοράρει στο 27′. Η Ελπίδων νίκησε με 4-0 το Λιχτενστάιν.