Παλέρμο-Καταντζάρο 1-2: Κέρδισε και… διώχνει τον Κορίνι (highlights)

Για πέμπτο συνεχόμενο ματς μακριά από την ήττα κόντρα στην Παλέρμο έμεινε η Καταντζάρο, η οποία πέρασε νικηφόρα από το “Ρέντσο Μπαρμπέρα” όπου επικράτησε 2-1 για την 15η αγωνιστική.

Στο 44′ ο Ιεμέλο από κοντά έκανε το 0-1 για τους “τζιαλορόσι”, οι οποίοι μετά από τέσσερα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Μπιάσκι να φτάνει τα 5 στην Serie B.

Στο 63′ η Καταντζάρο είχε δοκάρι με τον Βαντεπούτε, ενώ η Παλέρμο μείωσε στο 82′ με την κεφαλιά του Στούλατς χωρίς ωστόσο στα υπόλοιπα 15 λεπτά να

μπορέσει να αποτρέψει την ήττα.

Με τη νίκη αυτή η Καταντζάρο έφτασε τους 27 βαθμούς, ενώ η Παλέρμο έμεινε στους 24. Με το τέλος του αγώνα οι οπαδοί των γηπεδούχων αποδοκίμασαν έντονα τους παίκτες της ομάδας τους αλλά και τον προπονητή, Εουγκένιο Κορίνι ζητώντας την απομάκρυνσή του με τους Ιταλούς να τονίζουν πως είναι πολύ πιθανό να υπάρξουν αλλαγές στον πάγκο τον “Ροσανέρο”.

Για την Καταντζάρο ο Δημήτρης Σουνάς αγωνίστηκε σε όλο το ματς, ενώ ο Πάνος Κατσέρης έγινε αλλαγή στο 68′.

Παλέρμο-Καταντζάρο 1-2, Κέρδισε …, Κορίνι,palermo-katantzaro 1-2, kerdise …, korini