Όργια Σαλάχ, καλπάζει η Λίβερπουλ!

Η Λίβερπουλ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μοχάμεντ Σαλάχ επικράτησε άνετα 5-0 της Γουότφορντ.

Στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είχε εύκολο έργο με τον Αιγύπτιο να κάνει πράγματα και θαύματα στο χορτάρι του Άνφιλντ.

Ο Σαλάχ άνοιξε το σκορ στο τέταρτο μόλις λεπτό με ατομική ενέργεια από τα δεξιά ενώ δύο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο ίδιος διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Στην επανάληψη ο Σαλάχ από εκτελεστής έγινε δημιουργός και πάσαρε στον Φιρμίνο, ο οποίος με εκπληκτικό τακουνάκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Καρνέζη ενώ το 4-0 διαμόρφωσε ο Σαλάχ πετυχαίνοντας χατ τρικ στο 77ο λεπτό. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε με το τέταρτο δικό του γκολ ο Αιγύπτιος στο 85ο λεπτό.

Με αυτή τη νίκη οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 63 βαθμούς και παρέμειναν στην τρίτη θέση ενώ η Γουότφορντ έμεινε στους 36 πόντους και την ενδέκατη θέση.