Ολυμπιακός: Η Νέφτσι Μπακού στον «ερυθρόλευκο» δρόμο προς τα αστέρια

Με ανατροπή επικράτησαν στον δεύτερο μεταξύ τους αγώνα 2-1 οι Αζέροι, οι οποίοι είχαν πάρει το προβάδισμα με ακριβώς το ίδιο σκορ και στην πρώτη αναμέτρηση.

O Ραντίν είχε δωσει το προβάδισμα στο 51ο λεπτό του αποψινού αγώνα για τους Γεωργιανούς, δίνοντας σε εκείνο το σημείο προσωρινές ελπίδες πρόκρισης για την ομάδα του.

Όμως οι παίκτες της Νίφτσι έβγαλαν αντίδραση και με τα γκολ των Μακχούντοφ (58′) και Αλασγκάροφ (68′) μέσα σε δέκα λεπτά, ανέτρεψαν

την κατάσταση και… έστρωσαν τον δρόμο για τα ματς τους με τους Πειραώτες.

Έτσι, το πρώτο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Νέφτσι θα διεξαχθεί την Τετάρτη 21 Ιουλίου στο «Γ. Καραϊσκάκης» και η ρεβάνς στις 28 Ιουλίου στην «Balcell Arena» του Αζερμπαϊτζάν.

Η Νέφτσι Μπακού παρατάχθηκε στο ματς με την Ντιναμό Τιφλίδας με τους: Μαμάντοβ, Στάνκοβιτς, Εμπότζ, Τσελίκ, Μπουλούντοβ, Μαχμούντοβ, Κανέ, Μπουρζίν(76′ Νατσάφοβ), Λαουάλ, Αλασγκάροβ (90+3′ Αμπάσοφ), Μέσα Κόλι (71′ Χαραμίτς)