Ο Γιάννης κράτησε τα «ελάφια» αήττητα

Ο Γιάννης Αντετοκόυνμπο σημείωσε double double στη νίκη 124-113 των Μιλγουόκι Μπακς επί των Νιού Γιόρκ Νικς και ήταν ο κορυφαίος της αναμέτρησης για την ομάδα του. Ο Έλληνας παίκτης σημείωσε 31 πόντους και μάζεψε 15 ριμπάουντ, σε 37 λεπτά συμμετοχές. Άξιος συμπαραστάτης του στην επίθεση ο Κρις Μίντλετον με 30 πόντους, ενώ στους 16 σταμάτησε ο Έρικ Μπλέντσο για τους γηπεδούχους.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Τιμ
Χάρνταγουεϊ είχε 24 πόντους, ενώ ο Τρέι Μπαρκ σταμάτησε στους 19. Στους 18 πόντους ο Μάριο Χεζόνια, από 14 πόντους είχαν οι Ενές Καντέρ και Νταμέιαν Ντότσον. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη για τα «ελάφια» σε ισάριθμους αγώνες στην κανονική περίοδο, ενώ οι Νεοϋορκέζοι γνώρισαν την τρίτη τους ήττα σε τέσσερα ματς την εφετινή σεζόν.

Οι πόντοι:

Μπακς: Αντετοκούνμπο 31, Μίντλετον 30, Λόπες 13, Μπλέντσο 16, Μπρόγκντον 11, Ιλιασόβα 10, Ντι Βιντσέντζο 1, Χένσον 9, Σνελ 3

Νικς: Ντιλικίνα 5, Τόμας 4, Καντέρ 14, Χάρνταγουεϊ 24, Μπαρκ 19, Ντότσον 14, Χεζόνια 18, Βόνλε 11, Τρίερ 4