Ντιμπάλα: Στο στόχαστρο ο La Joya!

Ντιμπάλα: Στο στόχαστρο ο La Joya!sdimolitΔευ, 11/09/2020 - 21:36

Οι ιταλικές αθλητικές εφημερίδες και ιστοσελίδες θεωρούν πως κύριος υπεύθυνος για την ισοπαλία της Γιουβέντους με τη Λάτσιο (1-1) είναι ο Πάουλο Ντιμπάλα

Ο Αντρέα Πίρλο κράτησε σε ακόμα ένα παιχνίδι τον Αργεντινό στον πάγκο και τον έριξε στον αγωνιστικό χώρο του Ολίμπικο της Ρώμης στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ντιμπάλα κατηγορείται πως είναι υπεύθυνος για τους χαμένους βαθμούς, καθώς έχασε την κατοχή της μπάλας στο τελευταίο λεπτό, επιτρέποντας στη Λάτσιο να κερδίσει πλάγιο

από το οποίο προήλθε το γκολ της ισοφάρισης από τον άνθρωπο χρυσή αλλαγή του Σιμόνε Ινζάγκι, Φελίπε Καϊσέδο.

Η Gazzetta dello Sport και η Il Corriere dello Sport τον βαθμολόγησαν με 5/10: ''Τα τελευταία λεπτά ήταν όλα λάθος'' έγραψαν

''Έκανε βουτιά και η μπάλα έμοιαζε να παίρνει φωτιά. Τόσες απλές πάσες και αυτή η μπάλα χάθηκε, τι συμβαίνει;''

Η Tuttosport τον βαθμολόγησε με 4/10 και έγραψε: ''Μαλθακός και αφηρημένος. Δεν είναι σε καλή φυσική κατάσταση, παρόλα αυτά όταν παίζει δεν υπάρχουν δικαιολογίες για το μαχητικό πνεύμα που δεν επιδεικνύει''

Ο Ντιμπάλα ταλαιπωρήθηκε με το κορωνοϊό κατά την διάρκεια της διακοπής και ακόμα δεν έχει καταφέρει να φτάσει στο επιθυμητό σημείο. Φέτος έχει παίξει μόλις σε δύο 90λεπτά (Μπαρτσελόνα 0-2) και Βερόνα (1-1), έχοντας συνολικά 160 λεπτά συμμετοχής στη Serie A και 147 λεπτά στο Champions League...

ΙΤΑΛΙΑ - Serie A - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Juventus - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Juventus ΙΤΑΛΙΑ Οι ιταλικές αθλητικές εφημερίδες και ιστοσελίδες θεωρούν πως κύριος υπεύθυνος για την ισοπαλία της Γιουβέντους με τη Λάτσιο (1-1) είναι ο Πάουλο Ντιμπάλα.  Article publish on Δευ, 11/09/2020 - 21:36 Article hide updated date On Article is longform Off