Ντάρμσταντ-Μπόχουμ 1-2: Πρώτη νίκη με Ασάνο πρωταγωνιστή

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με επιθετική διάθεση το παιχνίδι, είχαν δοκάρι μόλις στο 9ο λεπτό με τον Σκάρκε, αλλά η Μπόχουμ στην πρώτη της επιθετική προσπάθεια κατάφερε να σκοράρει με τον Ιάπωνα Ασάνο, ο οποίος πρόλαβε Μίλερ και Σούχεν και πλάσαρε στην ανυπεράσπιστη εστία. Στο 39ο λεπτό η ομάδα του Τόμας Λετς “άγγιξε” το 0-2, αλλά ο Οστερχάγκε αστόχησε από ευνοϊκή θέση, για να έρθει η ισοφάριση για την ομάδα του Έσε, με πολύ όμορφη κεφαλιά του Νιρνμπέργκερ, μετά την κεφαλιά-πάσα από τον Πφάιφερ.

Στην επανάληψη, η Μπόχουμ αιφνιδίασε εκ νέου τους γηπεδούχους, πάλι με γκολ του Ασάνο, μετά την ασίστ του Χόφμαν και τα πράγματα έγιναν χειρότερα στο 69ο λεπτό όταν αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Λοσιγιά. Στο 84΄η Ντάρμσταντ είχε και δεύτερο δοκάρι μετά από φάουλ που εκτέλεσε ο Νιρνμπέργκερ.

Ντάρμσταντ-Μπόχουμ 1-2, Πρώτη, Ασάνο,ntarmstant-bochoum 1-2, proti, asano