Νιούκαστλ-Λούτον 4-4: Ματσάρα χωρίς νικητή (highlights)

Η Νιούκαστλ πήρε προβάδισμα στο σκορ με γκολ του Λόνγκσταφ στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης αξιοποιώντας την πρώτη τελική προσπάθεια που είχε η ομάδα του στο ματς. Στο 21ο λεπτό και μετά από ένα διάστημα που η Λούτον έδειχνε να ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα, ο Όσο ισοφάρισε σε 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι δεν πρόλαβαν να χαρούν το γκολ που σημείωσαν καθώς δύο λεπτά αργότερα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς ο Λόνγκσταφ διαμόρφωσε το 2-1.

Το 2-2 – αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου – διαμόρφωσε ο Μπάρκλεϊ πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου μέρους. σημειώνοντας το 6ο γκολ του απέναντι στη Νιούκαστλ.

Ο Μόρις με πέναλτι πέτυχε το 2-3 στο 59′ και ο Αντεμπάγιο το 2-4 στο 62ο λεπτό. Η Νιιύκαστλ αντεπιτέθηκε και κατάφερε να ισοφαρίσει. Μείωσε αρχικά με τον Τρίπιερ στο 67ο λεπτό και διαμόρφωσε το τελικό 4-4 με τον Μπαρνς στο 73′.