Νίκη στο ντεμπούτο του Λάμπαρντ

Με νίκη ξεκίνησε την καριέρα του στον πάγκο της Ντέρμπι Κάουντι ο Φρανκ Λάμπαρντ, αφού η ομάδα του πέρασε με 2-1 από το "Μαντέσκι" κόντρα στη Ρέντινγκ.

Στο εναρκτήριο ματς της σεζόν για την Τσάμπιονσιπ, η Ντέρμπι έκανε την ανατροπή παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, πετυχαίνοντας μάλιστα το νικητήριο τέρμα, δέκα δευτερόλεπτα πριν τη συμπλήρωση του χρόνου των καθυστερήσεων!

Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ στο 53ο λεπτό, έπειτα από σέντρα του Μπάροου και κεφαλιά του Μπόντβαρσον.

Η απάντηση της Ντέρμπι, ήρθε από μακρινό σουτ του Μάουντ στο 60', κι ενώ ο τερματοφύλακας Μανόνε φέρει ευθύνη, ενώ το τελικό 1-2, διαμόρφωσε με ωραία κεφαλιά ο Λόρενς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, μετά από σέντρα του Μπένετ.

Αξίζει να σημειωθεί, πως την προηγούμενη σεζόν, η Ντέρμπι έχασε στα πλέι οφ από τη Φούλαμ, την άνοδο στην Πρέμιερ Λιγκ.