Νίκη με ανατροπή και πέναλτι για Ερυθρό Αστέρα

Στο παρά ένα απέφυγε τη πρώτη του ήττα μετά από 10 αγωνιστικές ο Ερυθρός Αστέρας.

Ο αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Champions League μέχρι το 88ο λεπτό βρισκόταν πίσω στο σκορ στο ματς με τη νεοφώτιστη Ιντίγια όμως τελικά πήρε τη νίκη με δύο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ με τον Μπράνισλαβ Τόμιτς να βρίσκει δίχτυα στο 35ο λεπτό. Η Ιντίγια άντεξε στην πίεση της ομάδας του Μιλόγεβιτς μέχρι το 88ο λεπτό της αναμέτρησης, σημείο στο οποίο ο Ερυθρός Αστέρας κέρδισε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μίλαν Πάβκοφ, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1, ενώ ο ίδιος παίκτης με τον ίδιο τρόπο και με το τέταρτο φετινό του τέρμα στο 91ο λεπτό χάρισε την έκτη νίκη σε ισάριθμα ματς στην ομάδα του Βελιγραδίου.