Νάγκελσμαν: «Ήμασταν η καλύτερη ομάδα»

Εμφανώς ικανοποιημένος, τόσο από την απόδοση των ποδοσφαιριστών του, όσο και από το αποτέλεσμα, εμφανίστηκε ο Γιούλιαν Νάγκελσμαν, μετά την εκτός έδρας νίκη επί της Παρί Σεν Ζερμέν με 1-0, στον πρώτο αγώνα για τους «16» του Champions League.

«Είναι ένα πρώτο βήμα και είμαι χαρούμενος με το αποτέλεσμα. Δουλέψαμε καλά τα πρώτα 25 λεπτά και στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου», σχολίασε ο προπονητής της Μπάγερν Μονάχου

και συνέχισε:

«Ημασταν η καλύτερη ομάδα, αλλά υπάρχει ένα δεύτερο βήμα να κάνουμε στο Μόναχο. Θα έχουμε αυτοπεποίθηση. Ημασταν κυρίαρχοι και πιο επιθετικοί. Τα στατιστικά ήταν υπέρ μας και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε 2ο ή 3ο γκολ, αλλά ο Κιλιάν Μπαπέ, μπορεί να αλλάξει οποιοδήποτε ματς.

Η είσοδός του ξύπνησε τους παίκτες της Παρί ΣΖ, που είναι πολύ καλύτερη με τον Μπαπέ στην σύνθεση της. Αλλά στον δεύτερο αγώνα, θα έχουμε καλές ιδέες για να τον αντιμετωπίσουμε και μπορούμε να τους πληγώσουμε στην επίθεση».