Μορόν και Λόπεθ έδωσαν τρίποντο στην Μπέτις

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League πέρασε από την έδρα της Χιρόνα με το γκολ του Μορόν να κάνει την διαφορά στην αναμέτρηση για την 6η αγωνιστική της La Liga.

Η Μπέτις προσπέρασε τη Χιρόνα και ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας παρέα με την Θέλτα. Το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Μορόν στο 64ο λεπτό μετά από ωραίο γύρισμα του Γκερέρο.

Με την σέντρα...η Χιρόνα έχασε ευκαιρία να φέρει το ματς στα ίσα με τον Στουάνι να σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του Λόπεθ.

Η Μπέτις άγγιξε το 0-2 στο 89ο λεπτό με τον αρχηγό της Χοακίν να σημαδεύει και αυτός με τη σειρά του το δοκάρι του Μπούνου. Στο 90 ο Ντουμπιά έχασε τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει και στο 92' ο Λόπεθ με εκπληκτική επέμβαση στη κεφαλιά του Στουάνι κράτησε το 0 για την ομάδα του με το τελικό 0-1 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.