Μόντσα – Ίντερ 2-2: «Έμφραγμα» στις καθυστερήσεις για τους «νερατζούρι»

Οι «νερατζούρι» είχαν ξεκινήσει με τον καλύτερο τρόπο το 2023, καθώς πανηγύρισαν τη νίκη στο ντέρμπι με τη Νάπολι, όμως στην έδρα της Μόντσα την… πάτησαν.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό με τον Νταρμιάν, όμως μέχρι να κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, η Μόντσα είχε απαντήσει με τον Τσουρία (11’), ισοφαρίζοντας σε 1-1. Η Ίντερ δεν πτοήθηκε και στο 22’ πήρε εκ νέου του προβάδισμα, αυτή τη φορά, με σκόρερ τον Λαουτάρο Μαρτίνεζ. Μάλιστα, ο Αργεντινός λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης είχε την ευκαιρία να «κλειδώσει» τη νίκη, όμως σημάδεψε το δοκάρι και η ομάδα του το… πλήρωσε.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Τσουρία σέντραρε στην περιοχή της Ίντερ, ο Καλντιρόλα έπιασε την κεφαλιά, υπό την πίεση του Ντάμφρις και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, “σοκάροντας” τους φιλοξενούμενους.