Μονακό - Μαρσέιγ 3-1: Πριγκηπικά και εύκολα (hls)

Μονακό - Μαρσέιγ 3-1: Πριγκηπικά και εύκολα (hls)sdimolitΚυρ, 01/24/2021 - 00:08

Η Μαρσέιγ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο αλλά η Μονακό γύρισε το ματς στην επανάληψη υποχρεώνοντας την ομάδα του Άντρε Βίλας Μπόας σε τρίτη διαδοχική ήττα. Η Μαρσέιγ έκανε μόλις μια φάση σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο και σκόραρε με τον Ράντονιτς να διανύει το μισό γήπεδο και να πλασάρει εύστοχα τον Λεκόμ (0-1, 12ο λεπτό). Η Μονακό είχε δύο σουτ με τους Ντιόπ και Φόλαντ που όμως δεν ενόχλησαν ιδιαίτερα τον Μανταντά.

Εξαφανισμένη η Μαρσέιγ στο δεύτερο ημίχρονο, δέχθηκε

τρία γκολ και λίγα ήταν...Ο Ρώσος Αλεξάντερ Γκολόβιν ήρθε από τον πάγκο για να μοιράσει δύο ασίστ με εκτελέσεις κόρνερ και να γυρίσει το παιχνίδι. Στο 47ο λεπτό βρήκε τον Μαριπάν για την ισοφάριση (1-1) και στο 75ο λεπτό τον Τσουαμενί που σημείωσε το πρώτο επαγγελματικό του γκολ (2-1). Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις ο Στέφαν Γιόβετιτς με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ (3-1).

Η Μονακό κέρδισε για 4η σερί αγωνιστική με συντελεστή γκολ 17-6 και μείωσε στο πόντο την διαφορά της από την 3η της βαθμολογίας Λιόν. Η Μαρσέιγ με μόλις μια νίκη στα τελευταία 8 παιχνίδια, έμεινε στους 32 βαθμούς και την 6η θέση.

Ντεμπούτο με την φανέλα της Μαρσέιγ για τον Αρκάντιους Μίλικ που ήρθε από τη Νάπολι, ντεμπούτο και τον Ντιατά που έπαιξε για πρώτη φορά με τους Μονεγάσκους ερχόμενος από τη Μπριζ.

Μονακό (Νίκο Κόβατς): Λεκόμ, Μπαντιασίλε, Μαριπάν, Σιντιμπέ, Ενρίκε, Φοφανά, Τσουαμενί, Αγκιλάρ, Ντιόπ (68' Ντιατά), Φόλαντ (90' Πελέγκρι), Μπεν Γεντέρ (77' Γιόβετιτς)

Μαρσέιγ (Άντρε Βίλας Μπόας): Μανταντά, Σάκαι, Τσαλέτα - Τσαρ, Άλβαρο Γκονζάλεθ, Μπαλέρντι, Γκεγ, Κιουζάνς (76' Καουί), Ράντονιτς (67' Παγέ), Τοβέν (67' Ζερμέν), Μπενεντέτο (59' Μίλικ)

ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Monaco - Ποδόσφαιρο Marseille - Ποδόσφαιρο Off Off sdimolit Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AS Monaco ΓΑΛΛΙΑ Μονακό-Μαρσέιγ: 3-1 (hls) Submitted by npilios on Κυρ, 01/24/2021 - 00:16 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/HL_MONACO_MARSEILLE_230121.mp4 ΓΑΛΛΙΑ - Ligue 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΓΑΛΛΙΑ Τα καλύτερα στιγμιότυπα της αναμέτρησης Μονακο-Μαρσέιγ για την 21η αγωνιστική του γαλλικού πρωταθλήματος. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AS Monaco Monaco - Ποδόσφαιρο Marseille - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 Η Μαρσέιγ προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο αλλά η Μονακό γύρισε το ματς στην επανάληψη υποχρεώνοντας την ομάδα του Άντρε Βίλας Μπόας σε τρίτη διαδοχική ήττα. Article publish on Κυρ, 01/24/2021 - 00:08 Article hide updated date On Article is longform Off