Μοιρασιά στο Γκιμαράες

Δραματικό φινάλε είχε η αποψινή (30/9) αναμέτρηση μεταξύ της Γκιμαράες και της Βιτόρια Σετούμπαλ, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του ποροτογαλικού πρωταθλήματος. Το παιχνίδι τελείωσε με σκορ 1-1, που διαμορφώθηκε με γκολ που σημείωσαν οι φιλοξενούμενοι στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων.
Συγκεκριμένα, στο σημείο εκείνο ο Νούνο Βαλέντε έκανε το 1-1 για τη Βιτόρια. Είχε προηγηθεί η Γκιμαράες με γκολ του Οσόριο στο 61ο. Η ισοπαλία δεν βόλεψε
καμία από τις δύο ομάδες στο βαθμολογικό πίνακα, καθώς η μεν Γκιμαράες έμεινε στους 7 βαθμούς και την 9η θέση, ενώ Βιτόρια έμεινε στους 5 βαθμούς και τη 14η θέση.

ΓΚΙΜΑΡΑΕΣ (Λουίς Κάστρο): Ντούγκλας Χεσούς, Πεντράο, Ράφα, Οσόριο, Σάκο, Αντρέ (83' Κελίς), Ουκάσο, Τοζέ, Τζον (73' Μπόιντ), Γκουέντες, Ντάβιντσον (90' Ματέους).
ΒΙΤΟΡΙΑ ΣΕΤΟΥΜΠΑΛ (Λίτο Βιντιγκάλ): Κάστρο, Μάνο, Φερνάντεζ, Πίντο, Ντάνκλερ, Σεμέντο (85' Βαλέντε), Έμπερ (69' Βαλντού Τε), Αγκού, Περέιρα, Μεντί, Κοστίνια (80' Άλεξ).