Μοιρασιά στην Εσθονία, όφελος για την Ελλάδα.

Η Ουγγαρία θα μπορούσε να φύγει με το τρίποντο απ' το Ταλίν, όμως η Εσθονία ήταν αποφασισμένη για κάτι θετικό, προηγήθηκε δύο φορές (1-0, 3-2) και τελικά οι Ούγγροι αρκέστηκαν στο βαθμό της ισοπαλίας μετά το τελικό 3-3.

Η Εσθονία προηγήθηκε με τον Λουτς στο 20ο λεπτό, όμως οι φιλοξενούμενοι πέρασαν μπροστά στο σκορ με δύο γκολ από τον Νάγκι (24') και Ζάλαι (54'). Με αυτογκόλ του Πάτκαϊ στο 71' η Εσθονία ισοφάρισε, ενώ πέρασε μπροστά στο σκορ, με ανατροπή στην ανατροπή, με σκόρερ τον Ανιέρ στο 79ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα ο Άνταμ Σαλάι με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Η Εσθονία δεν πήρε τη νίκη που θα της ανέβαζε την ψυχολογία, καθώς θα απέφευγε την τελευταία θέση της League C, ενώ η Ουγγαρία που είχε ως στόχο τη νίκη, δεν κατάφερε να προσπεράσει την Ελλάδα μετά την ήττα της "γαλανόλευκης" από τη Φινλανδία.