Μοιρασιά για Λεγανές και Χετάφε

Ισόπαλο 1-1 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Λεγανές με τη Χετάφε, το οποίο άνοιξε την αυλαία της 15ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Η ομάδα του Δημήτρη Σιόβα (έπαιξε 90 λεπτά) έχασε πολύτιμο βαθμολογικό έδαφος στην προσπάθεια παραμονής στην κατηγορία, ενώ πήρε το βαθμό της ισοπαλίας, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ.

Η Χετάφε άνοιξε το σκορ με τον Λεάντρο Καμπρέρα στο 39ο λεπτό, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Άλαν Νιόμ στο 64', ενώ η Λεγανές ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα ο Ρούμπεν Πέρεθ στο 90ο λεπτό.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η Λεγανές παραμένει στη 16η θέση και αρκετά κοντά στην "επικίνδυνη ζώνη", ενώ η Χετάφε είναι 9η και διατηρείται σε ...ευρωπαϊκή τροχιά.